پخش مستند ((از تهران تا قاهره)) از شبکه من و تو که سبب ریخته شدن پته انقلابیون 57 و دروغهایشان شد در کنار واکنش بسیار خوب از جانب بخشی از مردم دوباره سبب بیرون زدن دوباره رگ گردن جماعت پهلوی ستیز شد.

اشخاصی از راه رسیدند و لجن پراکنی کردند و دوباره دروغ ها و مزخرفات خود را تکرار کردند تا به خیال خود چیزی از اعتبار ایران سازان پهلوی کم کنند ولی از دید من بیشتر حقارت خود را نشان دادند که دوباره دست به دامان همان دروغهای همیشگی شدند تا بلکه از فرهنگ شهیدپرور جامعه ایران استفاده کنند و از بچه دزدان و تروریست ها برای جامعه ایران شهید بسازند.در این میان سایت ملی مذهبی دو نوشته در این رابطه منتشر کرد. ابتدا شخصی به نام علی کلائی در نوشته ای با عنوان تاملی بر ((ار تهران تا قاهره)) بر خلاف عنوانش بیش از آنکه به مستند پرداخته شود به روانکاوی شهبانو فرح و یا بهتر است بگوییم لجن پراکنی علیه ایشان از روی سخنان ایشان در این فیلم پرداخته. من نمی دانم ایشان تخصصشان در چه زمینه ای است.

امیدوارم حداقل ایشان و افرادی مانند ایشان و اساسا جامعه ایران و به ویژه کسانی که خود را صاحب اندیشه می دانند روزی بیاموزند که نیازی نیست در هر زمینه ای که در آن تخصصی ندارند اظهار فضل کنند و مانور بدهند.نویسنده در این نوشته خود به هر ریسمان پوسیده ای چنگ زده تا به خیال خود شهبانو فرح را بی اعتبار کند. از نوشتن درباره چگونگی سخن گفتن شهبانو و نتیجه گیری اینکه ایشان یک زن بی سواد شهری است تا دفاع از حق شهروندی خمینی در برابر حکومت پهلوی. به هر حال واقعیت این است که اسلامی ها اگر گوشت یکدیگر را نیز بخورند استخوان هم را دور نمی ریزند.جالب است که شهبانو فرح را برای آنکه نمی توانسته تا سالها تصویر خمینی گجستک را ببیند محکوم می کند در هر حالی که در حکومت اسلامی که پهلوی ستیزان و به ویژه همین ملی مذهبی ها برای ایران سوغات آوردند چه بسیارند ایرانیانی که به دلایل مختلف از جمله آواره شدن خودشان و عزیزانشان و اعدام نزدیکانشان و از همه مهمتر ضربه نابودگری که خمینی و حکومتش به ایران و ایرانی زدند کینه بسیار عمیقی از خمینی و حکومتش دارند.

اما یکی از بخشهای بسیار روشنگر این مستند این بود که با نشان دادن مصاحبه هایی از پادشاه فقید ایران و همچنین سیاستمداران غربی نشان داده شد که دقیقا غرب چرا با او دشمنی داشت و چه نقشی در سقوطش داشت و این برای پهلوی ستیزان از جمله نویسنده این مطلب بسیار گران تمام شود زیرا پهلوی ستیزان سالها روی اینکه شاه مزدور غرب بود و با یک انقلاب مردمی سرنگون شد مانور داده اند و البته همیشه در این مدت انسان های آگاه مستندات بسیاری در رد این سخن آورده اند ولی این جماعت نگران تاثیری هستند که این فیلم مستند روی دیدگاه توده جامعه ایران و به ویژه من و هم نسلان من درباره پادشاه فقید ایران دارد و اگر از بیرون نیز بنگریم نگرانی آنها بسیار به جاست.نویسنده در بخش دیگری شهبانو فرح را به این دلیل که از محمدرضا شاه با لقب اعلیحضرت یاد می کند یک زن سنتی معرفی می کند.

گویا انتظار دارد شهبانو جلوی دوربین شاه فقید را با نام کوچک خطاب کند. با این استدلال درخشان نویسنده همسران همه رئیس جمهوران و نخست وزیران و پادشاهان و ولیعهدهای دنیا زنان سنتی هستند زیرا من شخصا تا به حال ندیده ام همسر هیچ سیاستمداری در انظار عمومی او را با نام کوچک خطاب کند. به عنوان نمونه چون همسر باراک اوباما که در انظار عمومی او را باراک یا آقای اوباما خطاب نمی کند زنی سنتی است و جالب است که نویسنده می گوید پس روایتهایی که درباره مدرن بودن شهبانو فرح می شود نادرست است یعنی می داند که در ذهن بسیاری از ایرانیان حتی برخی از پهلوی ستیزان شهبانو فرح به عنوان یک زن مدرن شناخته می شود و نویسنده با این استدلال احمقانه به زعم خود این تصویر را خراب می کند.در یکی از بخشهای پایانی این نویسنده بر مذهبی نبودن شهبانو فرح تکیه می کند و از سابقه ایشان در دوران دانشجویی استفاده می کند.

این دیدگاه به همان اندازه ای ضد انسانی و ضد آزادی است که دیدگاه افرادی که محمدرضا شاه را به دلیل باورهای مذهبی و حتی خرافی اش محکوم می کنند اما نکته جالب در این بخش نوشته جایگاه باورهای مذهبی سیاستمداران در نزد اسلامیست ها و از جمله همین ملی مذهبی هاست و تصاویر بالای صفحه سایت نیز این را نشان می دهد که مرشدان فکری این جماعت چه کسانی هستند.به فاصله چند روز پس از این نوشته دوباره یکی از این جماعت پهلوی ستیز و البته از نوع ملی مذهبی آن به نام محمدعلی شیرزادی نوشته ای به نام تک نویسی های فرح دیبا را روی این سایت قرار داد که مرا دقیقا یاد نوشته های کیهان شریعتمداری انداخت. لحن نوشته و برخی واژه های به کار برده شده در آن دقیقا به مانند نوشته های کیهان شریعتمداری است.واژه هایی مانند بیوه پهلوی دوم تنها در ادبیات کیهان شریعتمداری یافت می شود و یا خطاب کردن شاهزاده رضا پهلوی با عنوان رضا آلاشتی سوادکوهی تنها نشان از سطح اندیشه این نویسنده دارد و من به عنوان یک جوان ایرانی اصلا این به اصطلاح نویسنده و امثال او را در آن سطحی نمی بینم که بخواهم نوشته شان را پاسخ دهم زیرا ادبیات آنها به اندازه کافی بیانگر اندیشه شان است.

در واقع اینگونه خطاب کردن پهلوی ها برای این جماعت همان تف سربالایی است که به روی خودشان می افتد و همین یک جمله کافی است که بگویم امثال بازرگان و سحابی که با اندیشه مخرب و ضد ایرانیشان از عوامل بدبختی ایران و ایرانی هستند و البته مرشدان فکری این جماعت هستند حتی درس خواندنشان را مدیون همان رضا سوادکوهی به زعم آنها هستند و از آن مهمتر اینکه خودشان و همه مرشدان فکریشان شناسنامه داشتنشان را نیز مدیون همان ابرمرد تاریخ هستند. البته در این نوشته به مانند بیشتر نویسنده پهلوی ستیزان بخشی نیز به کربلای 28 مرداد و شهید کربلا دکتر محمد مصدق و روضه خوانی برای آن اختصاص داده شده است. البته روضه های ویژه در این زمینه را احتمالا در سالروز آن می توانیم بخوانیم.اما در پایان به عنوان یک جوان ایرانی می خواهم چند خطی خطاب به این جماعت ملی مذهبی (که نام اندیشه و تشکیلاتشان بیانگر آن است که اساسا معنای ملی و ملی گرایی را نمی دانند) بنویسم که البته برای سایر پهلوی ستیزان هم هست :شما دروغگویان کسانی هستید که بر خلاف همه دروغهای این سی و چند ساله خمینی را حداقل 15 سال پیش از شورش 57 می شناختید و در بلوای 15 خرداد که در اعتراض به حق رای و انتخاب شدن زنان بود همراه و همگام خمینی بودید و 15 سال پس از آن نیز با اندیشه و عملکرد مخرب و ضد ایرانی خود یکی از سیاه ترین حکومت های تاریخ ایران را روی کار آوردید. شما بهتر است دم از ملی گرایی و زن مستقل و ایران نزنید و به جای آن یک بار کارنامه نکبت بار خود را ببینید که چه خیانتهایی به ایران و ایرانی کردید و دروغهایی گفتید و یک عذرخواهی در پیشگاه ملت ایران از گذشته تان بکنید. کار سیاسی کردنتان پیشکش.

هر خونی که در این سی و چند سال ریخته شده شما نیز در آن سهیم هستید. هر ایرانی که از سرزمینش آواره شده و هر خانواده ای که از هم پاشیده و هر جوانی که امروز در نا امیدی زندگی می کند یا به دلیل شرایطی که شما در به وجود آوردنش نقش داشتید خودکشی می کند شما در آن سهیم هستید. اندیشه مخرب شما که وام گرفته از امثال شریعتی و بازرگان است این بلا را بر سر این سرزمین آورده. خیال نکنید همین که از قدرت کنارتان گذاشتند دیگر همه کارنامه نکبت بار شما را فراموش می کند و تا زمانیکه در پیشگاه ملت ایران نگویید اشتباه کردیم و هنوز بر همان راه احمقانه و ضد ملی که سبب رقم خوردن این دوره سیاه تاریخ ایران زمین شد پافشاری می کنید من شخصا از کارهایی که این حکومت در حق شما و امثال شما می کند حتی به اندازه سر سوزنی ناراحت نمی شوم. جان همه شما و امثال شما حتی به اندازه یک تار موی جوانی که هیچ نقشی در آن شورش نداشته ولی امروز تاوانش را می دهد ارزش ندارد.

پیروز باشید. پاینده ایران و ایرانی.

به امید ایرانی آباد و آزاد و به امید آگاهی ایرانی

منبع : سامانه پارس دیلی نیوز

نوشته:کاوه، مدیر وبلاگ میهن پرست19 مرداد1391

 اعضای جبهه ملی و نهضت آزادی ایستاده در صف برای بوسیدن یاسر عرفات فلسطینی تروریست و آدم کش از چپ به راست ایستاده در صف برای بوسیدن یاسر عرفات آدم کش تروریست: داریوش فروهر- صباغیان- کریم سنجابی ( پیر مرد) -مهدی بازرگان‌،یاسر عرفات ( فلسطینی)- حسن نزیه- یدالله سحابی( پدر عزت الله سحابی )


اعضای جبهه ملی و نهضت آزادی ایستاده در صف برای بوسیدن یاسر عرفات فلسطینی تروریست و آدم کش
از چپ به راست ایستاده در صف برای بوسیدن یاسر عرفات آدم کش تروریست: داریوش فروهر- صباغیان- کریم سنجابی ( پیر مرد) -مهدی بازرگان‌،یاسر عرفات ( فلسطینی)- حسن نزیه- یدالله سحابی( پدر عزت الله سحابی )

Advertisements

10 responses »

 1. علی says:

  اگر از این ملی مذهبی ها و همفکرانشان بپرسید معنای لغتی و تفسیری عدالت چیست ،نمی دانند ولی دنبال عدالت اند!فدای شما،اخه یک مقاله از جان راولز بخوانید لااقل!!.دلیل اینهمه دشمنی شان هم ریشه در حسادت و کج اندیشی شان دارد و برای اینکه اشتباه خود را بپوشانند مجبورند دیگران را تخطیه کنند.قربان شما،این مسایلی که شما کم کمک و نم نمک دارید به ان می رسید(نظیر روسری از سر برداشتن خانم معصومه علی نژاد)،بپذیرید که مردمانی در سیر تکامل عقلی و اجتماعی زودتر و چه بسا سال ها قبل به ان رسیده بودند.ما را دیگر با مرام و معرفت عقب مانده تان نسوزانیدد

 2. امین says:

  مستقل از اینکه چی فکر می‌کنم درباره ملی مذهبی‌ها و فرح پهلوی و …این رو اصلاح می‌کنم که تو مصاحبه‌ها و تو انظار عمومی اوباما به زنش می‌گه “میشل” و زنش بهش می‌گه “باراک”. زن ریگان هم بهش تو انظار عمومی می‌گفت “رونی” و دست کم تو آمریکا هیچ بانوی اولی شوهرش رو “پرزیدنت” خطاب نمی‌کنه

  • kaaveh says:

   درود بر شما

   دوست عزیزم من شخصا میتونم بگم ندیدم تا به حال ولی البته رد نمی کنم سخن شما رو. از سویی من مثلا گفتگوهای خانواده پادشاهی انگلیس یا اسپانیا یا نخست وزیرانشون رو دیدم. حتی مثلا در همون آمریکا خانواده نیکسون یا خانواده بوش من چند گفتگوشون رو از شبکه های خبری دیدم و هیچگاه کسی با نام کوچک همسرش رو خطاب نکرده در جلوی دوربین
   اصل موضوعی که مد نظر من بود احمقانه بودن این استدلاله

   پاینده باشید

 3. یک ایرانی دل نگران این مرز و بوم says:

  حق مطلب را ادا کردید تنها موردی که بایستی به مطلب شما اضافه کنم این است که این ملت متزور و ریاکار به همراه این انقلابیون جانی و جنایت کار ازجمله آخوندها، نهضت آزادی، ملی و مذهبی، نهضت ملی، مجاهیدین خلق، توده ای ها، اصلاح طلب و غیره با این انقلاب جاهلانه اشان جز ویرانی این مرز و بوم کاری دیگری نکردند. بماند از رفتار ناجوان مردانه ای که با محمدرضا پهلوی بیمار در پایان عمرش کردند که امیدوارم در همین دنیا تاوانش را بدهند.

 4. SQR says:

  ملی مذهبی (که نام اندیشه و تشکیلاتشان بیانگر آن است که اساسا معنای ملی و ملی گرایی را نمی دانند)

  به نکته‌ی خوب و مهمی اشاره کردید، البته جا داره بیشتر توضیح داده بشه.
  این اسم مغالطه‌آمیز، شیادانه، و عوام‌فریبانه نیز در ردیف ترکیبات مضحکی از قبیل «روشنفکر دینی»، «دموکراسی‌ اسلامی»، و غیره قرار دارد.

 5. ali says:

  من جوانی هستم که انقلاب را ندیدم ولی
  مطالعاتی که کردم خیانتی که این ملی مذهبی ها کردند را تاریخ ایران نباید فراموش کند چرا که اینها نام ملی را به دروغ یدک کشیدند ولی کوچکترین احساسی نسبت به وطن نداشتند وهنوز هم ندارند . هر ایرانی وطن پرستی که فرق بین تجدد و تحجر را نفهمد بنظر من خائن به وطن هست و ملی مذهبی ها دقیقا جزو این گروه هستند

 6. Ehsan says:

  با بسیاری از صحبت های شما درباره ملی- مذهبی ها موافقم و با برخی مخالف. پیش کشیدن این موضوع که ملی- مذهبی ها درس خواندنشان و نیز شناسنامه داشتن شان را مدیون رضا پهلوی هستند، به موضوع ارتباطی نداشت و نشان دهنده ضعف شما در استدلال به عنوان یک وبلاگ نویس سیاسی است.
  از طرف دیگ تاکید شما بر دشمنی غرب با محمد رضا شاه پهلوی و نقش آنها در سقوطش ، نقطه قوت مقاله شماست.

  • kaaveh says:

   با درود و سپاس از دوست عزیزی که این مقاله من رو اینجا گذاشتن

   اما احسان جان درباره سخنی که شما گفتی نمیدونم که آیا نوشته ای رو که سایت ملی مذهبی گذاشته و من در وبلاگم لینکش رو هم گذاشتم خوندید یا نه. به هر حال من لینکش رو میذارم

   http://melimazhabi.com/?maghalat=%D8%AA%DA%A9%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%AD-%D8%AF%D9%8A%D8%A8%D8%A7

   شما دوست عزیز منظور من رو متوجه نشدید. من نگفتم بازرگان و سحابی و امثال اینها مانند شریعتی درس خوندنشون رو مدیون شاهزاده هستن بلکه منظورم رضا شاه بود دوست عزیز. بازرگان و یدالله سحابی (پدر عزت الله سحابی و از پایه گزاران نهضت آزادی) جزو نخستین گروه دانشجویانی بودند که در زمان رضا شاه برای تحصیل به فرانسه فرستاده شدند و حتی برخی از اطرافیان رضا شاه بهش گفتن چرا در شرایطی که مملکت این همه مشکل اقتصادی داره این همه هزینه میکنید برای فرستادن اینها به خارج و رضا شاه گفت من اینها رو میفرستم چون دانشی که به ایران میارن ارزشش خیلی از این پول ها بیشتره و از اون مهمتر جایی میفرستم که میهن پرستی رو یاد بگیرن ولی متاسفانه پیش بینی رضا شاه اشتباه بود و اینها به جای دانش حماقت با خودشون آوردن و به جای میهن پرستی خیانت.

   پاینده باشید

 7. دوست says:

  این اشخاصی که با تفسیردیگری از مذهب خواستار حکومت اسلامی هستند مانعی برای رسیدن اون سرزمین بینوا به دموکراسی و حقوق بشر خواهند بود . اینها تازی پرستانی هستند که فقط در فکر برافراشته نگه داشتن پرچم نفرت انگیز اسلامند و اصولا علاقه ای باطنی به فرهنگ اصیل ایرانی ندارند . هر چه که خوب نشان بدهند فقط ظاهرسازیست

 8. net says:

  با تقدیم احترام نظامی به خاندان پهلوی و خدمتشان (ضعفهای کوچک )
  از نویسنده عزیز درخواست دارم که به ایده سال ۱۹۶۴ توجه کرده تا به عمق موضوع برسیم و شروعی تازه باشد در باز کردن حقیقتی پنهان که جهت سلطه بر جهان پس از جنگ دوم جهانی صورت گرفته و متاسفانه ایران ما هم قسمتی از مهمترین بخشهای این پازل میباشد
  با پاسداشت تلاش شما

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s